Nabor

Nabor

Nábor MINERVA

Čo je to MINERVA?

 

Minerva je nezisková organizácia, ktorá vznikla (v apríli 2015)  na základe myšlienky pána doc. Ing. Maximiliána Strémyho, PhD., ktorý sa touto cestou snaží o motiváciu študentov k súdržnosti, učeniu sa nových vecí aj nad rámec študijných osnov a k ich napredovaniu v tom, čo ich baví. Ponúka možnosti sebarealizácie, napredovania, zúčastňovania sa na konferenciách a skvelý tím. Znie to dobre, však?

 

Prečo nábor?

 

Minerva dala mnohým študentom veľa - skúsili si projekty, prácu v tíme, ale aj zodpovednosť za svoju prácu. Niektoré projekty boli natoľko zaujímavé, že pokračujú doteraz a je na nich omnoho viac roboty ako predtým. Hľadáme ľudí, ktorí majú záujem sa učiť - či už pôjde o programovanie, architektúru systémov alebo organizáciu podujatí a marketing.

 

Musím byť z MTF?

 

Nie, na škole vôbec nezáleží. Vieme, že v každom študentovi či už technického alebo ekonomického smeru sa skrýva potenciál. Naša skupina je tvorená zatiaľ zo študentov a doktorandov, o ktorých si môžeš prečítať v sekcii O nás.

 

O aké pozície sa môžem uchádzať?

 

V Minerve to funguje tak, že aj keby si študoval/a ekonomický odbor, nikde nie je napísané že sa nemôžeš zapojiť napríklad aj do programovania a naopak. Máme rozrobené projekty, do ktorých ťa radi zapojíme. Budeš pracovať v tíme v mladom kolektíve - daný problém rozdelíme podľa toho čo ťa baví a zaujíma, alebo ti proste niečo prischne :)

 

Koľko času budem musieť venovať Minerve?

 

Čas je relatívny - koľko budeš môcť. Minerva je nezisková organizácia a všetko, čo v nej robíme, je niečo navyše - čiže koľko času ty investuješ, toľko sa ti vráti v podobe skúseností. Keďže sme všetci študentmi, vieme, že pred zápočtami a skúškami je obdobie s minimálnym časom - ak budeš busy, to vôbec nevadí na základe dohody sa vieme zosynchronizovať tak aby ti všetko vyšlo.

 

Čomu sa venujeme?

 

Projekt Think and GO

ThinkAndGo

 

Cieľ: vytvoriť BCI (Brain computer interface) systém, t.z.n. prostredníctvom EEG signálov zo zariadenia EPOC dokázať uviesť do pohybu elektrický vozík

 Kde sa nachádzame: sme schopní zo zariadenia EPOC získať signály pri mimike a ním rozpohybovať elektrický vozík

Čo nás ešte čaká: v ďalšej etape je potrebné použitím rôznych matematických vzorov zmapovať podobnosť signálov pri myslení - áno myšlienkami riadení elektrický vozík je naším cieľom

 

  Chcem vedieť viac 

 Trikoptéra - assembly

trikoptera cas1Cieľ: zostaviť trikoptéru takmer od samého začiatku (zvoliť vhodné motory, vrtule, materiál...) pre riadenie prostredníctvom zariadenia EPOC

Kde sa nachádzame: materiál nakúpený, trikoptéra zložená

Čo nás ešte čaká: v ďalšej etape je potrebné prerobiť trikoptéru, aby nekosila trávu :D a pripraviť ju na riadenie prostredníctvom EPOC

 

 Chcem vedieť viac 

 Beh

BehyCieľ: organizácia behov - viesť ľudí k zdravému životnému štýlu - charitatívne behy

 Kde sa nachádzame: snažíme sa takmer každý týždeň behávať, aby sme zlepšili našu kondíciu

Čo nás ešte čaká: keďže vieme, aké je zdravie dôležité, potrebujeme behávať častejšie a so sebou vziať čoraz viac ľudí - zorganizovať obrovský beh Trnavou pre charitatívne účely - čo po organizačnej stránke nie je najjednoduchšie

 

Wings for Life, Majcichovský beh 2016 


 

Čo sme dosiahli?

 

epocthinkVďaka Tatrabanke máme možnosť zrealizovať náš projekt Think and Go! Náš grant plynie až do budúceho roka septembra 2017 - dovtedy máme čas na realizáciu nášho projektu. 

 

Chcem vedieť viac

 

 Konferencia - Varaždín
KonferenciaVarazdinZúčastnili sme sa konferencie CECIIS v Chorvátsku, kde sme predstavovali náš projekt Think and Go. Náš projekt sa dočkal úspechu a článok bol zaradený do zbierky.

 Chcem vedieť viac

 ŠVK - študentská vedecká konferencia
svkKaždoročne sa na MTF koná študentská vedecká konferencia, kde študenti majú možnosť ukázať svoje projekty v rámci súťaže. My sme sa zúčastnili s projektom Think and Go v anglickej aj slovenskej sekcii - samozrejme úšpešne sme obsadili prvé miesta.

 Chcem vedieť viac

 

 

Zaujímavé, ako sa pridať?

 

Pošli životopis a krátku esej (čo ťa baví, zaujíma, prečo sa chceš pridať do Minervy, čo si predstavuješ, že by si chcel robiť v skupine alebo že máš nové nápady) do 31. októbra 2016 na email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Dátum stretnutia ti pošleme.

Tešíme sa na teba!